Wyjście z uzależnienia jest trudne, ale nie niemożliwe. Jest zatem warte podjęcia trudu. Aby zagwarantować sobie sukces, należy podejść do sprawy kompleksowo i poszukać pomocy specjalistów. Jedną z metod skutecznego rzucania nałogu jest sposób Allena Carra, który sławę zdobył dzięki temu, że wypalał nawet do 100 papierosów dziennie, jednak dzięki stworzonej przez siebie metodzie na zawsze uwolnił się od tytoniu.

Krok 1. Uświadomienie problemu

Uświadomienie sobie problemu jest pierwszym, często najważniejszym punktem wyjścia z nałogu. Jest on bardzo trudny, ponieważ proces uzależnienia jest stopniowy i podstępny, przez co trudno jest zdać sobie samodzielnie sprawę z tego, co się dzieje. Jednak warto to zrobić. Zazwyczaj orientujemy się, że jesteśmy uzależnieni w chwili, kiedy spotkają nas tragiczne przeżycia, np. wypadek spowodowany „pod wpływem”, pobyt w szpitalu po przedawkowaniu czy utrata majątku.

Krok 2. Decyzja o podjęciu walki

Po przygotowaniu planu, nadszedł czas na ostateczną decyzję o zerwaniu z nałogiem i rozpoczęciu nowego życia. Dzięki stosowanej przez nas metodzie Allena Carra nie jest to trudne, ponieważ osoba, która była dotychczas uzależniona, nie będzie już czuła, że coś traci, odmawiając picia.

Krok 3. Znalezienie pomocy

Nie powinniśmy wstydzić się prosić o pomoc w procesie wychodzenia z nałogu. Warto znaleźć pomoc indywidualnie dostosowaną do własnych preferencji i potrzeb. W Polsce jest dostępnych wiele metod pomocy – od indywidualnych sesji terapeutycznych, przez grupowe spotkania z innymi osobami próbującymi wyjść z nałogu, a nawet pobyt w zamkniętym ośrodku.

szczęśliwi ludzie bez uzależnień

Jak wygrać walkę z nałogiem? Metoda Allena Carra

Chcąc rozpocząć nowe życie, wolne od nałogu, warto skorzystać z metody Allena Carra – autora książki, który był silnie uzależniony od nikotyny. Jednak po samodzielnym opracowaniu sposobu wyjścia z nałogu, przestał palić. Metoda polega na leczeniu uzależnienia psychicznego..

Allen Carr twierdził, że człowiek potrzebuje zażywanej trucizny maksymalnie przez kilka dni. Później walczy ze strachem i psychicznymi konsekwencjami odstawienia.

Sposób Allena Carra pomaga przezwyciężyć m.in. uzależnienie od alkoholu i tytoniu. Kluczowe jest to, w jaki sposób uzależniony podchodzi do swojego nałogu. Celem terapii jest uzmysłowienie, że używka nie sprawia, iż życie jest lepsze, a wręcz przeciwnie. Metoda jest wyjątkowo skuteczna – pomogła już milionom osób na całym świecie. Na świecie powstały kliniki Carra, w których terapeuci, którzy sami pokonali nałóg tą metodą, pomagają innym wyjść z uzależnienia.

Sposób Allena Carra skupia się na tym, dlaczego sięgamy po substancję uzależniającą. Kiedy zdamy sobie sprawę z tego, że nie potrzebujemy alkoholu, wtedy staniemy się wolni.