Odstawianie alkoholu kojarzy Ci się z wieloletnią terapią lub zamknięciem w ośrodku leczenia uzależnień? Nie musi tak być. Pozbycie się problemu jest możliwe nawet bez wychodzenia z domu. Nowoczesna metoda Easyway to idealny sposób dla osób, które chcą zrobić pierwszy krok i uwolnić się od uzależnienia.

Czym jest współuzależnienie?

Wystarczy jedna osoba uzależniona od alkoholu w najbliższym otoczeniu, by można było mówić o problemie alkoholowym. Alkohol niszczy zdrowie, relacje z innymi, zmienia rzeczywistość. Osoby współuzależnione przejawiają charakterystyczne objawy, dzięki którym łatwo rozpoznać ten syndrom. Przede wszystkim jest to podporządkowanie swojego życia człowiekowi uzależnionemu. Wiąże się to z szeregiem cierpień, ponieważ centrum życia staje się osoba uzależniona od alkoholu.

Co może wywołać problemy z alkoholem?

Uzależnienie od alkoholu to choroba, która może mieć wiele przyczyn – wynikać zarówno z cech osobowościowych, jak i środowiskowych. Niskie poczucie własnej wartości czy odczuwanie silnej presji społecznej, to częste powody, dla których sięga się po alkohol. Wśród powodów powstawania problemu z alkoholem wymienia się także trudności i problemy wynikające z niesatysfakcjonującego życia seksualnego. Po alkoholu wystąpić może również problem z hamowaniem negatywnych reakcji, co może powodować agresywne zachowania.

Nie bez znaczenia są także przyczyny kulturowe i proces socjalizacji. Dorastanie w domu, gdzie problemy “rozwiązywało się” alkoholem, a nie rozmową, często są przyczyną powielania schematu. 

Jak wyjść z problemu alkoholowego?

Jeśli nie wiesz, co zrobić, żeby nie pić alkoholu, warto zwrócić się do doświadczonych terapeutów. Skuteczność terapii zapewnia skorzystanie z usług doświadczonych profesjonalistów. Niezwykle ważne jest poznanie powodów uzależnienia i ich przepracowanie – zrozumienie mechanizmów działania i zmiana złych nawyków. 

Dlaczego walki z nałogiem nie należy podejmować samodzielnie?

Problem alkoholowy, objawiający się często niekontrolowanym piciem, doprowadza do ruiny zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Samodzielna walka może być trudna, dlatego warto skorzystać z metod, które ułatwiają tę drogę. Ważne jest także wsparcie doświadczonych terapeutów.

Nowoczesne sposoby rzucania picia

Wiele osób uzależnionych od alkoholu, które dostrzegają problem i chcą zmienić swoje życie, czuje opory przed wizytą w ośrodku leczenia uzależnień. Strach przed oceną innych, fizycznym przebywaniem w klinice czy lęki związane z kontaktem twarzą w twarz z lekarzem, to powody, dla których osoby uzależnione rezygnują z wizyty. 

uczestniczka terapii przez internet
Chcesz uczestniczyć w indywidualnej terapii alkoholowej? Nasz kurs pomoże Ci uwolnić się od nałogu.

Warto wiedzieć, że walka z uzależnieniem jest możliwa bez wychodzenia z domu. Nie jest to działanie samodzielne, lecz z pomocą doświadczonych specjalistów, którzy wykorzystują skuteczną metodę Easyway Allena Carra. Uzyskanie pomocy w przestrzeni, w której uzależniony czuje się dobrze i bezpiecznie, to najlepszy sposób na rozpoczęcie zmian w swoim życiu i rozpoczęcie terapii. Aby to zrobić, wystarczy wziąć udział w kursie online. Ten pierwszy krok nie wymaga wiele wysiłku, a pomoże zmienić życie na lepsze.