Terapia stworzona przez Allena Carra, wówczas z myślą o rzuceniu palenia nawet 100 papierosów dziennie, jest obecnie innowacyjną formą niwelowania także innych uzależnień, wśród których wymienia się między innymi nadużywanie alkoholu. Czy warto zacząć terapię alkoholową, zgodną z tą metodą, przez Internet? Jak terapia online wpływa na postrzeganie siebie i nałogu?

Terapia alkoholowa – czym jest i dlaczego warto się jej podjąć?

Problem alkoholowy polega głównie na uzależnieniu psychicznym i częściowo fizycznym. Trzeba jednak zaznaczyć, że popadnięcie w nałóg to proces. Może zacząć się niewinnie od lampki wina, a zakończyć silnym i trwałym uzależnieniem rujnującym życie. Terapia alkoholowa służy zrozumieniu siebie samego, odzyskaniu kontroli nad własnym życiem i wypracowanie nowego sposobu myślenia. Dzięki niej osoby, mające problem z alkoholem, przestają pić, niszczyć relacje, zaniedbywać obowiązki służbowe i mogą prowadzić długie, szczęśliwe życie w trzeźwości. Popularna jest m.in. terapia alkoholowa prowadzona w ośrodku leczenia uzależnień – kojarzy się ona jednak z wieloma negatywnymi działaniami, silnymi objawami odstawiennymi. Nowoczesne sposoby, takie jak metoda Allena Carra, przełamują ten stereotyp i udowadniają, że aby przestać pić, wystarczy tego chcieć.

Na czym polega terapia alkoholowa online?

Terapia online odbywa się za pośrednictwem Internetu. W znanej, lubianej i bezpiecznej dla siebie przestrzeni osoba uzależniona spotyka się z lekarzem terapeutą i wspólnie próbują znaleźć podłoże uzależnienia, a także wypracować nowe schematy działania. Problem z alkoholem dotyka osoby w różnym wieku, płci, statusie społecznym, wykonujące liczne zawody. Terapia jest kluczem do poznania siebie, swoich potrzeb, sposobów radzenia sobie ze stresem, lękami. Dzięki terapii online możliwe jest odzyskanie kontroli nad podejmowanymi decyzjami i czerpanie radości z życia.

Skuteczność terapii alkoholowej

Obecnie problem alkoholowy można wyeliminować wieloma metodami, a ich skuteczność potwierdzają rzesze osób, które uporały się z tym nałogiem. Jedną z nich jest metoda Easyway Allena Carra. Kursy według tej metody koncentrują się na poznaniu przyczyn picia piwa, wina czy wódki – w holistycznym ujęciu. Ich celem jest dążenie do zmian w sposobie myślenia i usunięciu strachu, jaki może towarzyszyć osobom, które chcą przestać pić, ale boją się tego, jak będzie wyglądało życie bez alkoholu. Doświadczeni terapeuci Easyway Allena Carra wykorzystują tę metodę z powodzeniem, aby pomóc uwolnić się od nałogu łatwo i nawet mimo braku silnej woli.

Easyway to metoda, która sprawi, że znów będziesz cieszyć się poczuciem wolności.

Zalety terapii przez Internet

Udział w terapii to najlepsze co może zrobić osoba uzależniona od alkoholu, ponieważ samodzielne odstawienie używki niestety może się nie powieść. Terapia online to sposób na ułatwienie podejmowania racjonalnych i mądrych decyzji, które pozwolą zmienić życie na lepsze. Terapia alkoholowa online jest tak samo skuteczna jak terapia stacjonarna. dodatkowo ma szereg innych zalet:

  • Eliminacja niechęci do uczęszczania na stacjonarne wizyty. Nie chcesz chodzić na stacjonarne wizyty i spotykać się z terapeutą twarzą w twarz? Metoda opracowana przez Allena Carra to umożliwia. Koncentrujemy się na tym, dlaczego się pije, mimo szkód, jakie alkohol wyrządza organizmowi. Można to zrobić bez wizyt w placówce.
  • Terapia bez wychodzenia z domu. Stosowana przez nas metoda nie wymaga regularnych wizyt w ośrodku leczenia uzależnień. Dzięki temu eliminowanie problemu można określić jako komfortowe i wygodne, a także tanie. Brak dodatkowych opłat za przejazdy i transport, a także oszczędność czasu – kurs online to idealne rozwiązanie dla osób, które najlepiej czują się we własnym domu.
  • Wysoka skuteczność. Zadowolenie osiągane po ukończeniu kursu to najlepsza nagroda za trud podjęcia terapii. Jesteśmy pewni skuteczności metody Easyway, dlatego oferujemy gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli po ukończeniu kursu nie uda Ci się przestać pić. Niewiele osób potrzebuje dalszej pomocy – zwykle wystarcza jeden kurs.