Wiele osób uzależnionych od używek pragnie bezpowrotnie zerwać ze szkodliwym nałogiem. Niestety nie każdemu się to udaje. Jednak na rynku od wielu lat istnieje skuteczna metoda opracowana i przetestowana przez Allena Carra, który napisał poradnik jak wygrać z nałogiem. Kim był ten rewolucyjny autor metody Easyway?

Kim był i z czego zasłynął Allen Carr?

Allen Carr urodził się 2 września 1934 roku. Jest autorem licznych książek o zrywaniu z nałogiem nikotynowym, alkoholowym czy narkotykowym. Do 1983 roku potrafił wypalić nawet do 100 papierosów dziennie. Palić zaczął w wieku 18 lat, kiedy odbywał służbę wojskową. Gdy jego ojciec zmarł na raka, ten postanowił rzucić nałóg. Jednak jego początkowe próby okazywały się bezowocne. Kiedy rozpoczął kolejną walkę z uzależnieniem, odkrył innowacyjną metodę, a chcąc ją spopularyzować – wydał książkę. Z paleniem ostatecznie zerwał w 1983 roku, w wieku 48 lat. Zmarł 29 listopada 2006 roku, dożywając 72 lat.

W jaki sposób pomógł wielu uzależnionym na całym świecie?

Allen Carr napisał wiele poradników dotyczących walki z uzależnieniami i nie tylko. Udzielał się na kongresach i sympozjach w programach telewizyjnych i radiowych, gdzie wygłaszał przemówienia. Dla niektórych prowadził także indywidualne sesje terapeutyczne. Jednak oprócz napisanych książek najważniejszym działaniem dla potrzebujących było zbudowanie kliniki dla uzależnionych. Pierwszą placówkę otworzono w Raynes Park, obecnie z wykorzystaniem metody Allena Carra działa już ponad 150 klinik na całym świecie, w tym w Polsce, w których około 30 tysięcy osób rocznie otrzymuje fachową pomoc terapeutyczną.

Skuteczna metoda terapii

Allen Carr uważał, że osoby uzależnione od nikotyny czy alkoholu błędnie interpretują powód, dla którego korzystają z używki. Palenie napędza palenie, picie napędza picie, a błędne koło się zamyka. Pokonanie nałogu nie jest tak trudne, jak może się to wydawać.

Faktycznie uczucie uzależnienia fizycznego znika już nawet po kilku godzinach.

Wątpliwości uzależnionych wynikają często z obawy przed stanem odstawienia. Według Allena Carra to właśnie ten strach jest główną przyczyną pozostawania w nałogu.

Jak Allen Carr doszedł do swojej metody?

Przez lata walki z tytoniem miał okazję obserwować swoją psychikę, zachowania i reakcje na tytoń. Udało mu się opracować metodę, która zrewolucjonizowała walkę z nałogiem na całym świecie. Prowadził seminaria i liczne terapie, a swój sposób opisał w książce „Prosta metoda jak rzucić palenie”, która jest jednym z najpopularniejszych poradników w kwestii walki z nałogiem. Obecnie na świecie istnieje ponad 150 klinik terapeutycznych, w których nałogowcy mogą ostatecznie pożegnać się z uzależnieniem.

➤ Dowiedz się więcej o metodzie Easyway Allena Carra

Nasz oddział pomaga zerwać z alkoholem wielu uzależnionym – indywidualna terapia alkoholowa, także przez Internet, to skuteczna droga do wyjścia z problemu alkoholowego. Zapraszamy do kontaktu.