Jak przestać pić i jak pozbyć się chęci picia alkoholu

Easyway Allena Carra to coś więcej niż tylko lista wskazówek jak przestać pić alkohol lub instrukcji, których należy przestrzegać aby się to udało. Poradzenie sobie z problemem nadużywania alkoholu tą metodą jest niezwykle proste – wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami,  które zrozumiesz w trakcie sesji. 

Niezależnie od tego co myślisz o swoim piciu – jesteś na tej stronie z jakiegoś powodu – chcesz znaleźć pomoc, chcesz rozwiązać swój problem.

Być może ktoś skrytykował Twoje picie. A może Twoje zachowanie na imprezie firmowej przyniosło Ci wstyd lub po prostu martwisz się tym, że zbyt często pijesz i źle się z tym czujesz?

Jeżeli myślisz o sobie jako o kimś z problemem alkoholowym poniżej znajdziesz wskazówki jak możesz sobie pomóc. Jeżeli poważnie myślisz o rozwiązaniu swojego problemu z alkoholem i chciałbyś to zrobić szybko polecamy Ci udział w najbliższym kursie Easyway Allena Carra.

Ogólna ocena klientów ACE:
5/5
Ocena 4.8 – recenzje

6 wskazówek, jak przestać pić alkohol

1. Jak poradzić sobie z chęcią picia alkoholu? Nie potrzebujesz do tego silnej woli

Easyway Allena Carra jest całkowitym przeciwieństwem innych metod, potocznie nazywanych metodami ,,silnej woli''. Porady w nich zawarte, mimo dobrych intencji, nie zawsze pomagają przestać pić, a często powodują uczucie skrajnego nieszczęścia i poczucie porażki. W Allen Carr Easyway skupiamy się na powodach, dla których pijesz. Kiedy je zrozumiesz nie poczujesz chęci sięgnięcia po alkohol.

2. Nie chcesz pić? Najlepszym sposobem na zerwanie z alkoholem jest zmiana myślenia o nim

Metody oparte na sile woli sugerują unikanie pokus – niektóre radzą nawet, że gdy przestaniesz pić, powinieneś unikać miejsce, w których podawany jest alkohol! Czy nie byłoby łatwiej i o wiele przyjemniej zmienić sposób myślenia o alkoholu, aby móc cieszyć się chodzeniem do każdej restauracji, baru, klubu lub na imprezę? I wszystko to bez poczucia wykluczenia lub straty z powodu niepicia. O wadach nadużywania wiemy wszystko. Ale obalmy wszystkie mity dotyczące tego dlaczego wydaje nam się, że alkohol jest nam do czegoś potrzebny.

3. Nie ograniczaj spożycia alkoholu; przypomnij sobie, jak szczęśliwy jesteś, gdy jesteś wolny

Częste przypominanie sobie dlaczego chcesz przestać pić, jest trudnym sposobem na trwałe zaprzestanie picia. Czy nie byłoby o wiele łatwiej przypominać sobie, jak bardzo jesteś szczęśliwy, kiedy jesteś wolny? Popularne metody sugerujące jak zerwać z alkoholem zalecając stopniowe ograniczanie spożycia w celu kontrolowania ilości. Jednak ich twórcy nie zdają sobie sprawy, że ograniczanie jest jeszcze trudniejsze niż odstawienie. Ile razy próbowałeś zrobić to w przeszłości i ile razy Ci się to udało? Kończy się to tylko niepotrzebną torturą i stresem. Stresem związanym z tym, że zmieniasz się z pijącego, który chce przestać pić, w abstynenta który chce się napić.

4. Pogódź się z zaprzestaniem picia. Kluczem do wyjścia z problemu jest uświadomienie sobie, że w ogóle nie rezygnujesz z niczego

Metody siły woli mówią o „poddaniu się”. Kluczem jest uświadomienie sobie, że nie "rezygnujesz", tylko pozbywasz się czegoś, co sprawiało ci ogromne problemy. Wiele innych metod rzucenia picia wywołuje strach – ostrzegają one przed „poważnymi” fizycznymi objawami odstawienia. Jednak czy drażliwość, słaba koncentracja, uczucie roztrzęsienia, uczucie zmęczenia, trudności ze snem lub złe sny to coś aż tak poważnego?

5. Zrezygnuj z alkoholu bez żadnych nieprzyjemności i naturalnie odtruwaj organizm, nawet jeśli dużo pijesz

Niektórzy mogą martwić się o objawy fizyczne, takie jak drżenie rąk, pocenie się, bóle głowy, nudności, wymioty, kołatanie serca i brak apetytu… ale faktycznie są to bardzo rzadkie przypadki. Nawet w najgorszym wydaniu nie brzmią bardziej nieprzyjemnie niż grypa! Jeśli martwisz się, co robi z Tobą alkohol – czy kilkudniowa grypa jest wysoką ceną za wolność? Oczywiście, że nie. W rzeczywistości większość osób, które przestają pić z metodą Easyway Allena Carra, robi to bez żadnych nieprzyjemności.

6. Ciesz się wolnością, nie bój się rozstać z alkoholem

Oczywiście jeśli martwisz się odstawieniem alkoholu i boisz się co się stanie kiedy przestaniesz pić, powinieneś porozmawiać ze swoim lekarzem rodzinnym. Ale najpierw dowiedz się czegoś więcej na temat Easyway Allena Carra i dlaczego tak naprawdę nie musisz się bać odstawienia alkoholu.
Czujesz że alkohol zabiera Ci wolność?
Zastanawiasz się jak zerwać z alkoholem lub jak go kontrolować? Zachęcamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami na naszej stronie internetowej.