Jak przestać pić
alkohol?

POZBĄDŹ SIĘ CHĘCI PICIA RAZ NA ZAWSZE

Rozpocznij teraz od bezpłatnej konsultacji

Sprawdź, ile “zainwestowałeś”do tej pory
w alkohol:

0 lat

60 lat

0

100

0

30

0

20

0

15

Czy wiesz, że…

luksusowa biała wanna

– Tyle wanien czystego spirytusu wypiłeś do tej pory!

polski szczyt górski ślęża Wierza zrobiona z butelek, które wypiłeś, ustawionych jedna na drugiej byłaby większa od polskiej Ślęży (718m)

TWÓJ WYNIK PO 2 LATACH

X L

ilość czystego spirytusu,
który wypiłeś

X szt

liczba wypitych
butelek alkoholu

X

rocznie wydajesz
na alkohol

X

wydałeś na alkohol
do tej pory

6 skutecznych kroków,
jak możesz przestać pić

Jak poradzić sobie z chęcią
spożywania alkoholu?


Nie potrzebujesz do tego silnej woli.

Osoba pijąca alkohol, która chce przestać pić

Pozbądź się raz na zawsze chęci picia alkoholu. Easyway® Allena Carr jest zupełnym przeciwieństwem innych znanych Ci metod. Potocznie nazywanych metodami ,,silnej woli”.

Silna wola  mimo dobrych intencji, nie zawsze jest skuteczna, a często wywołuje uczucie straty, porażki i nieszczęścia. W Allen Carr Easyway® koncentrujemy się na przyczynach, przez które pijesz. Kiedy je zrozumiesz, nie będziesz więcej odczuwał chęci sięgania po alkohol, bo zrozumiesz, ze nic nie stracisz.

Metody oparte na ,,silnej woli” sugerują unikanie pokus. Sugerują, że po zaprzestaniu picia, musisz unikać miejsc, w których podawany jest alkohol.

Czy nie byłoby łatwiej i o wiele przyjemniej zmienić sposób myślenia o alkoholu, tak aby móc cieszyć się chodzeniem do każdej restauracji, baru, klubu lub na imprezę rodzinną? I wszystko to bez poczucia wykluczenia lub straty z powodu niepicia. O wadach nadużywania wiesz wszystko. Ale obalmy wszystkie mity dotyczące tego dlaczego wydaje Ci się, że alkohol jest Ci do czegoś potrzebny.

Nie zamierzasz pić?


Najskuteczniejszym sposobem na zerwanie
z alkoholem jest zmiana myślenia o nim

Jakie problemy z układem nerwowym, jeśli nie przestaniesz pić

Co zrobić, żeby pozbyć się chęci sięgnięcia
po kieliszek?


Nie ograniczaj swojego spożycia; przypomnij sobie, jak bardzo jesteś szczęśliwy, kiedy jesteś wolny.

Niezdrowy alkohol i problem z alkoholem

Częste przypominanie sobie, dlaczego chcesz przestać pić, jest trudnym sposobem na trwałe rozstanie z alkoholem. Czy nie byłoby łatwiej przypominać sobie, jak bardzo jesteś szczęśliwy, kiedy jesteś wolny i trzeźwy?

Są metody sugerujące zerwanie z alkoholem stopniowo ograniczając jego spożycia w celu ,,odzyskania” kontroli. Jednak ich twórcy nie zdają sobie sprawy, że ograniczanie jest jeszcze trudniejsze niż jego całkowite odstawienie. Ile razy próbowałeś zrobić to w przeszłości i ile razy Ci się to udało? Kończy się to tylko niepotrzebną torturą i stresem. Stresem związanym z tym, że zmieniasz się z pijącego, który marzy o przestaniu picia, w abstynenta, który potrzebuje się napić.

Metody ,,siły woli” mówią o poddaniu się. Jednak kluczem do uwolnienia jest uświadomienie sobie, że nie ,,rezygnujesz”, tylko pozbywasz się czegoś. Czegoś co sprawiało ci ogromne problemy przez lata. Wiele innych metod rzucenia tej używki wywołuje strach – ostrzegają Cię przed „poważnymi” fizycznymi objawami odstawienia. Czy drażliwość, słaba koncentracja, uczucie roztrzęsienia, uczucie zmęczenia, trudności ze snem lub złe sny to coś aż tak poważnego, żeby powstrzymać się przed rzuceniem picia. Trwając w uzależnieniu narażamy się na dużo większe dolegliwości.

Pogódź się z tym że nie pijesz
i skończ ze swoim uzależnieniem.


Kluczem do zostania niepijącym jest
uświadomienie sobie, że z niczego nie rezygnujesz.

Tak jak osoby, które nigdy nie piły alkoholu. Czy czegoś im brakuje?

Zmiana sposobu myślenia o alkoholu

Przestań pić alkohol

bez żadnych
nieprzyjemności i naturalnie
odtruj swój organizm

Osoba, chcąca przestać pić alkohol

Niektórzy mogą martwić się o objawy fizyczne, takie jak drżenie rąk, pocenie się, bóle głowy, nudności, wymioty, kołatanie serca i brak apetytu… ale statystycznie są to bardzo rzadkie przypadki. Nawet w najgorszym wydaniu nie są bardziej nieprzyjemnie niż grypa! Jeśli martwisz się, co robi z Tobą alkohol – czy kilkudniowa grypa, jest wysoką ceną za radość i przyjemność z reszty życia? Oczywiście, że nie. W rzeczywistości większość osób, które przestają pić metodą Easyway® Allena Carra, robi to bez żadnych nieprzyjemności, a jeżeli jakieś występują są tylko chwilowe na drodze do wolnego życia.

Oczywiście jeśli martwisz się odstawieniem alkoholu i boisz się co się stanie kiedy przestaniesz pić, powinieneś porozmawiać ze swoim lekarzem rodzinnym. Ale najpierw dowiedz się czegoś więcej na temat metody Easyway® Allena Carra i tego dlaczego nie musisz bać odstawienia, uzależnienia i zostania, jak kiedyś szczęśliwym niepijącym. Pamiętaj że wiele lat temu, alkohol nie był Ci potrzebny do życia.

Czujesz, że alkohol zabiera Ci wolność? Zastanawiasz się jak z nim zerwać lub jak go kontrolować?

Zachęcamy Cię do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami na naszej stronie internetowej.

Ciesz się wolnością,

nie bój się
odstawienia trunków

Odstaw alkohol i napisz
swoją historię zwycięstwa od nowa

Easyway® Allena Carra to coś więcej niż tylko lista wskazówek, jak przestać pić alkohol lub instrukcji, których należy przestrzegać, aby Ci się to udało.

Poradzenie sobie z problemem nadużywania alkoholu tą metodą jest niezwykle proste – wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, które zrozumiesz w trakcie sesji.

Niezależnie od tego, co myślisz o swoim piciu – jesteś na tej stronie z jakiegoś powodu – szukasz pomoc i chcesz rozwiązać swój problem z alkoholem.

JAK NIE SPOŻYWAĆ ALKOHOLU?


Jak zerwać z trunkami? Jak obrzydzić sobie spożywanie alkoholu? Jak pozbyć się alkoholu ze swojego życia?

Wiele osób zadaje sobie takie pytania, pijąc i szukając dla siebie ratunku. Te pytania są częste kiedy nadużywasz alkohol i nie potrafisz samodzielnie sobie z tym poradzić.

Jest to poważny problem, ponieważ w społeczeństwie krąży przekonanie, że osoby pijące są skazane na życie w nałogu już do końca życia.

Jest to myślenie, które przyczynia się do utrwalenia przekonania, że życie bez alkoholu jest tak bardzo trudne.

JAK WYJŚĆ Z NAŁOGU?


Osoby mające taki problem, same potęgują go sobie w głowie.

Nadużywanie alkoholu to problem, którego źródło znajduje się w naszej głowie. Zmieniając nastawienie i myślenie, możesz bardzo szybko wrócić do swojego życia i uwolnić się od uzależnienia.

W tym przypadku ważną rolę odgrywa specjalista prowadzący terapię, który nakieruje Cię we właściwą stronę. Właściwa metoda i dobre nastawienie to klucz do uwolnienia się od trunków procentowych.

Metoda Easyway® pozwala przestać pić bez stosowania różnego rodzaju drastycznych środków.

CHCEsz ZAPRZESTAĆ PIĆ. CO ROBIĆ?


Co zrobić, aby zaprzestać spożywanie alkoholu?

Pierwszym krokiem jest oczywiście uświadomienie sobie, że masz problem.

Często wiele osób nadużywających alkohol nie widzi lub też nie dopuszcza do swojej świadomości faktu, że na pewnym etapie przestały kontrolować, jak dużo i jak często spożywają alkohol – i to właśnie ta używka przejęła kontrolę nad ich życiem.

Z tego względu warto działać jak najszybciej i podjąć stanowczą decyzję o chęci zerwania z nałogiem i ze stanem nietrzeźwości.

Drugą ważną sprawą jest oczywiście podjęcie decyzji o tym, że chcemy zmienić swoje życie.

“Chcę rozwiązać swój problem z alkoholem” – takie postanowienie powinno zapoczątkować zmianę w życiu każdej osoby zmagającej się z problemem alkoholowym.

Stosowanie się do instrukcji zawartych w metodzie Easyway®, pomoże uporać się z problemem raz na zawsze. W większości przypadków poskutkowało to przestaniem picia z dnia na dzień.