Jak nie dopuścić do nawrotu choroby alkoholowej – to kwestia, która zastanawia wiele osób, które poradziły sobie z problemem alkoholowym, jak i ich bliskich. Klasyczna terapia uzależnień alkoholowych może zakończyć się różnie. Istnieje jednak metoda, która nie wymaga silnej woli i minimalizuje ryzyko powrotu do nałogu.

Wyjście z problemu alkoholowego to sukces – świętuj go!

Co roku celebrujesz urodziny. Cieszysz się z powodu zdania egzaminu czy awansu w pracy. Wyjście z nałogu to jeszcze większe osiągnięcie – przełomowa chwila, która diametralnie zmienia życie. Co więcej, nie jest to jedynie uśmiech losu, tylko efekt pracy nad samym sobą. Dzięki metodzie Easyway Allena Carra nigdy już nie zatęsknisz za alkoholem.

Ciesz się poczuciem wolności

Chcesz przestać pić? Klasyczne terapie zakładają, że nadużywanie alkoholu to problem, którego nie można się całkowicie pozbyć. Można jednak swoim życiem pokierować tak, aby nie wrócić do nałogu. Być szczęśliwym, spełnionym zawodowo lub rodzicielsko. Choroba i uzależnienie nie pojawiają się bez powodu. Zwykle są wypadkową wielu czynników osobowościowych i środowiskowych – uzależnienie w 99% zależy od aspektów psychicznych. Przełamanie się, zaprzestanie oszukiwania siebie i innych, a także próba zrozumienia własnych emocji i przepracowania doświadczeń na terapii, to dobra droga ku trzeźwości.

Osoby, które przejdą terapię zgodną z metodą Allena Carra, nie będą miały ochoty na picie nawet wśród osób pijących piwo, wino czy wódkę – będą wiedziały, że brak alkoholu w życiu nie jest żadną stratą.

Co robić, aby nie zacząć ponownie pić?

Pozbywanie się problemu alkoholowego metodą Easyway nie jest tak trudne i obciążające dla organizmu, jak zakładają inne terapie. Celem terapeutów jest doprowadzenie do zrozumienia przez uzależnionego wszystkich mechanizmów działania nałogu, a także pomoc w podjęciu próby odzyskania kontroli nad własnymi decyzjami i życiem. Metoda sprawia, że osoba dotychczas uzależniona zdaje sobie sprawę z tego, że nic nie traci, rezygnując z picia alkoholu. Ponadto istotne jest:

  • Wsparcie bliskich. Miłość i troska najbliższych osób pomagają w wytrwaniu w postanowieniach i w codziennej rutynie. Poczucie, że jest się akceptowanym i szanowanym, bez względu na popełnione błędy, umacnia w tym, żeby nigdy nie wrócić do picia.
  • Zmiana sposobu myślenia o alkoholu. Obecność na urodzinach, świętach, weselach czy innych uroczystościach rodzinnych, na których jest alkohol, może być trudna dla osoby, która niegdyś zmagała się z uzależnieniem? Dzięki indywidualnej terapii online zmienia się sposób postrzegania trunków, dzięki czemu możliwe jest uczestniczenie w tego typu imprezach bez poczucia wykluczenia czy straty.