czy warto wbrać metodę easyway

Terapia metodą Easyway polega na pomocy zmagającym się z uzależnieniem osobom. Skuteczność metody polega na zmianie myślenia osób uzależnionych o ich problemie. Pozwala uwolnić się od nałogu w sposób szybki i nieskomplikowany oraz, co najważniejsze, niepowodujący uczucia straty i tęsknoty za używką.

Najważniejsze założenia metody Easyway

W metodzie Easyway najważniejsze są:

  1. Zrozumienie mechanizmów rządzących uzależnieniem.
  2. Zaprezentowanie walczącym z uzależnieniem osobom sposobu na zmiany.
  3. Usunięcie strachu związanego z zaprzestaniem przyjmowania używki i pożegnaniem się z nałogiem.

Osoby, które decydują się na zaprzestanie picia alkoholu z metodą Easyway, często obawiają się, że w wyniku zerwania z alkoholem będą doświadczać uczucia straty i z tego powodu nie będą potrafiły cieszyć się życiem. Ich strach związany jest również z efektami ubocznymi odstawienia. Dzięki metodzie Easyway możliwe jest jednak całkowite usunięcie lęku i osiągnięcie poczucia pełnej, niczym niezmąconej wolności.

W jaki sposób powstała metoda Easyway?

Metoda Easyway stworzona została przez Allena Carra, który przez trzydzieści lat borykał się z uzależnieniem od nikotyny. Podejmował on w swoim życiu liczne próby zaprzestania palenia, żadna jednak nie była na tyle skuteczna, aby ustrzec go przed czekającymi pułapkami. W trakcie swojej walki z nałogiem Allen Carr zauważył, że osoby palące mylnie identyfikują spożywanie wyrobów tytoniowych z przyjemnością. Jego zdaniem sięganie po papierosa to nic innego, jak nakręcanie spirali ciągle powracającego głodu nikotynowego. Allen Carr zwrócił także uwagę na fakt, że uzależnienie fizyczne stanowi tylko wierzchołek góry lodowej, a prawdziwym problemem jest uzależnienie psychiczne, które powoduje strach przed rzuceniem nałogu i życiem bez papierosów.

Dzięki swoim obserwacjom Allen Carr skutecznie rzucił nałóg w 1983 roku i w tym samym roku otworzył pierwszą klinikę Easyway, gdzie pomagał palaczom rzucić palenie z użyciem odkrytej przez siebie metody.

Metoda Allena Carra a problem alkoholowy

Pomimo faktu, iż metoda Allena Carra opracowana została z myślą o palaczach, jej podstawy z powodzeniem mogły zostać zastosowane także w walce z innego rodzaju uzależnieniami. Po prawie czterdziestu latach od otwarcia pierwszej kliniki Easyway, metoda ta została skutecznie wykorzystana w celu zerwania z narkotykami, kofeiną, hazardem, uzależnieniem od technologii oraz słodyczy, a także alkoholem. Współcześnie seminaria z wykorzystaniem metody Allena Carra przeznaczone dla osób zmagających się z alkoholizmem cieszą się dużą popularnością, którą zawdzięczają swojej niezwykłej skuteczności. Easyway pomogło już ponad 50 milionom osób na całym świecie uporać się z problemem uzależnienia i odzyskać radość z życia w trzeźwości.

kursanci zadowoleni z metody easyway

Główne założenia metody Easyway

Metoda Easyway nie zakłada stosowania żadnych leków i innych środków farmakologicznych, jest więc w pełni naturalna i bezpieczna. U jej podstaw znajduje się zestaw instrukcji, które pozwalają osiągnąć cel i znaleźć odpowiedź na pytanie, jak przestać pić. Zawierają się one w czterech najważniejszych punktach:

  1. Silna wola nie jest potrzebna, by przestać pić.
  2. Najlepszym sposobem na zaprzestanie picia jest zmiana sposobu myślenia na temat alkoholu.
  3. Ograniczanie alkoholu nie jest skutecznym sposobem na radzenie sobie z piciem.
  4. Kluczem do zaprzestania picia jest zdanie sobie sprawy, że odstawienie alkoholu nie powoduje w życiu żadnej straty.

Korzyści dla uczestników sesji Easyway

Uczestnicy seminarium Easyway mogą osiągnąć natychmiastowe efekty – zaprojektowana przez Allena Carra sesja trwa tylko 6-7 godzin i przeprowadzana jest w ciągu jednego dnia. Tyle wystarczy jednak, by zrozumieć mechanizmy związane z piciem alkoholu i całkowicie zmienić sposób myślenia o swoim problemie. Jedna sesja wystarcza większości uczestników. Gdyby jednak pojawiła się chęć spożywania alkoholu, uczestnicy mają dostęp do dwóch dodatkowych darmowych sesji wzmacniających z terapeutą. Każda trwa po około 5 godzin.

Uczestnicy seminarium Easyway pozbywają się lęku przed zerwaniem z alkoholem. Dowiadują się jak rzucić picie piwa i innych alkoholi. Zdają sobie też sprawę, że niczego nie tracą, wiele za to zyskują – kontrolę nad swoim życiem, zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, a także poczucie wolności, szczęścia i trzeźwe spojrzenie na otaczający świat. Osoby, które uczestniczyły w sesji Easyway, zaprzestają spożywania alkoholu bez konieczności długotrwałego i kosztownego leczenia w ośrodku zamkniętym. Dodatkową korzyścią dla uczestników seminarium, którzy stosują metodę Allena Carra, jest brak odczuwania skutków ubocznych odstawienia alkoholu.

Podobne wpisy