Osoby, które zauważają u siebie problem z piciem, często czują się zagubione. Z nadmiernym spożyciem alkoholu można sobie jednak skutecznie poradzić – wystarczy zdecydować się na uczestnictwo w dedykowanym kursie i zastosować do kilku porad. Rzucanie picia nie musi oznaczać wielomiesięcznej terapii!

Na czym polega problem z alkoholem?

Alkohol stanowi substancję chemiczną, mającą ogromny wpływ na organizm ludzki. Nawet niewielka jej ilość obniża sprawność układu nerwowego, co objawia się mniejszą precyzją wykonywanych gestów oraz zaburzeniami reakcji – zarówno wzrokowych, jak i słuchowych. Alkohol ma ponadto działanie uzależniające, jego spożycie może więc prowadzić do powstania silnego przymusu ciągłego sięgania po trunek. Osoby posiadające problem z piciem doświadczają zmian w obrębie ich dotychczasowego zachowania i nie są w stanie w pełni kontrolować swojego postępowania. Występują u nich ponadto inne dolegliwości jednoznacznie wskazujące na zaistniały problem, wśród których można wymienić przede wszystkim:

  • ciągłą potrzebę sięgania po alkohol, pomimo negatywnego wpływu tej substancji na zdrowie i samopoczucie,
  • konieczność przyjmowania większych dawek alkoholu w celu odczucia skutków jego działania, 
  • zaniedbywanie sfer życia niezwiązanych z alkoholem – pracy, hobby oraz relacji z rodziną i przyjaciółmi.

Osoby, u których występuje problem z nadmiernym spożyciem alkoholu, bardzo często zatracają poczucie odpowiedzialności, przestają też liczyć się z opinią otoczenia i notorycznie zaniedbują swoje obowiązki.

Kto najczęściej zmaga się z nadużywaniem napojów procentowych?

Problemy z alkoholem, wbrew powszechnie krążącej opinii, nie dotyczą wyłącznie ludzi z marginesu społecznego. Nadmierne picie można zaobserwować zarówno wśród osób dotkniętych kryzysem bezdomności, jak i ludzi osiągających sukcesy zawodowe. W Polsce mniejsze lub większe problemy wynikające ze zbyt dużej konsumpcji napojów alkoholowych mogą dotykać nawet kilkunastu procent populacji.

Duża ich część wpisuje się w tak zwany typ HFA, czyli ludzi, którzy prowadzą z pozoru pełne sukcesów, poukładane życie, przez co ich problemów z alkoholem nie widać na pierwszy rzut oka. HFA obejmują często wysokie stanowiska w międzynarodowych korporacjach, są lekarzami, prawnikami, politykami… Ich nadmierne spożywanie alkoholu pozostaje ignorowane lub całkowicie niezauważone, przez co mogą zmagać się ze swoim problemem latami. 

zaprzestanie picia
Aby uniknąć negatywnych skutków, odpowiednie działania warto podjąć już w momencie, kiedy zaczyna się problem z alkoholem.

Jak zaprzestać picia?

By przestać pić, należy przede wszystkim zrozumieć mechanizmy odpowiadające za nadmierne spożycie alkoholu. Trzeba również zdać sobie sprawę z tego, że w celu pozbycia się problemu, konieczne jest całkowite odstawienie napojów alkoholowych – tylko w ten sposób można odzyskać kontrolę. Jak usunąć alkohol ze swojego życia? Warto skorzystać z pięciu porad leżących u podłoża skutecznej metody zaprzestania picia – Easyway.  

1. Pamiętaj, że silna wola nie jest potrzebna do rzucenia picia

Wbrew powszechnej opinii, zaprzestanie picia nie wymaga silnej woli, nie jest też związane z koniecznością unikania pokus, na przykład zaprzestania odwiedzania restauracji, w których serwowany jest alkohol. Skuteczna metoda rzucania picia sprawia, że pokusy przestają istnieć. 

2. Zmień myślenie

Sposób, w jaki myślimy o alkoholu, ma istotny wpływ na powstanie problemów z piciem. Zmiana myślenia pozwala odstawić alkohol w sposób natychmiastowy i niepowodujący poczucia straty. 

3. Znajdź powody, dla których chcesz przestać pić 

Posiadanie konkretnych powodów do zaprzestania picia pozwala podjąć decyzję, a dzięki naszej metodzie Easyway można skuteczniej rozstać się z alkoholem. 

4. Wyzbądź się strachu przed odstawieniem 

Wiele osób posiadających problem z alkoholem boi się zaprzestania picia ze względu na strach związany z wystąpieniem objawów odstawiennych. Warto jednak pamiętać, że możliwe jest rzucenie picia bez jakichkolwiek dolegliwości, a brak alkoholu nie powoduje w życiu żadnych strat. 

5. Skorzystaj z pomocy specjalistów 

W celu skutecznego pokonania problemów z piciem warto skorzystać z pomocy specjalistów – terapeutów Easyway, działających zgodnie z metodą, która oferuje niezwykłą skuteczność – szybko i bez konieczności izolacji. Kurs Easyway dla osób chcących zerwać z alkoholem zajmuje tylko jeden dzień, nie wymaga stosowania leków ani taktyk zastraszania, popularnych w metodach tradycyjnych. 

Wybierając metodę Easyway i stosując pięć porad dotyczących tego, jak przestać pić, można szybko i skutecznie uwolnić się od problemów z alkoholem.