Osoby, które zauważają u siebie problem z piciem, często czują się zagubione. Z nadmiernym spożyciem alkoholu można sobie jednak skutecznie poradzić – wystarczy zdecydować się na uczestnictwo w dedykowanym kursie i zastosować do kilku porad. Rzucanie picia nie musi oznaczać wielomiesięcznej psychoterapii grupowej, niekończących się indywidualnych sesji z psychoterapeutą czy terapii uzależnień w odosobnieniu.
Na czym polega problem z alkoholem?
Alkohol stanowi substancję chemiczną, mającą ogromny wpływ na organizm ludzki. Nawet niewielka jej ilość obniża sprawność układu nerwowego, co objawia się mniejszą precyzją wykonywanych gestów oraz zaburzeniami reakcji – zarówno wzrokowych, jak i słuchowych. Alkohol ma ponadto działanie uzależniające, jego spożycie może więc prowadzić do powstania silnego przymusu ciągłego sięgania po trunek, czyli do choroby alkoholowej. Osoby uzależnione od alkoholu czy alkoholicy doświadczają zmian w obrębie ich dotychczasowego zachowania i nie są w stanie w pełni kontrolować swojego postępowania. Występują u nich dodatkowo również inne symptomy i dolegliwości jednoznacznie wskazujące, że przekroczyły już poziom ostrzegawczy zaistniałego problemu, wśród których można wymienić przede wszystkim:
- ciągłą potrzebę picia alkoholu, pomimo negatywnego wpływu tej substancji na zdrowie i samopoczucie,
- konieczność przyjmowania coraz większych ilości alkoholu w celu odczucia skutków jego działania, gdyż przewlekłe spożywanie alkoholu powoduj wzrost poziomu tolerancji na alkohol,
- zaniedbywanie sfer życia niezwiązanych z alkoholem – pracy, hobby oraz relacji z rodziną i przyjaciółmi.
Osoby, u których występuje problem z nadużywaniem alkoholu, bardzo często zatracają poczucie odpowiedzialności, przestają też liczyć się z opinią otoczenia i notorycznie zaniedbują swoje obowiązki. Picie zaczyna rządzić ich życiem a celem nadrzędnym staje się znalezienie okazji do wypicia. Alkohol przejmuje kontrolę nad życiem i codziennością.
Kto najczęściej zmaga się z uzależnieniem alkoholowym?
Problemy alkoholowy, wbrew powszechnie krążącej opinii, nie dotyczą wyłącznie ludzi z marginesu społecznego. Nadmierne sięganie po kieliszek można zaobserwować zarówno wśród osób dotkniętych kryzysem bezdomności, jak i ludzi osiągających sukcesy zawodowe. W Polsce mniejsze lub większe problemy wynikające ze zbyt dużej konsumpcji napojów alkoholowych mogą dotykać nawet kilkunastu procent populacji.
Duża ich część wpisuje się w tak zwany typ HFA, czyli ludzi, którzy prowadzą z pozoru pełne sukcesów, poukładane życie, przez co ich uzależnienia nie widać na pierwszy rzut oka. HFA obejmują często wysokie stanowiska w międzynarodowych korporacjach, są lekarzami, prawnikami, politykami… Ich nadmierne spożywanie alkoholu staje się ignorowane lub całkowicie niezauważone, przez co mogą zmagać się ze swoim problemem latami.
Jak wygrać z uzależnieniem od alkoholu czy alkoholizmem?
By przestać pić, należy przede wszystkim zrozumieć mechanizmy odpowiadające za nadmierne spożycie alkoholu. Trzeba również zdać sobie sprawę z tego, że w celu pozbycia się problemu, konieczne jest całkowite odstawienie napojów alkoholowych – tylko w ten sposób można odzyskać kontrolę. Jak usunąć alkohol ze swojego życia? Warto skorzystać z pięciu porad leżących u podłoża skutecznej metody zaprzestania picia – Easyway Allena Carra.
By wyjść z nałogu, należy przede wszystkim zrozumieć mechanizmy odpowiadające za nadmierne spożycie alkoholu. Trzeba również zdać sobie sprawę z tego, że alkoholizm jest chorobą i w celu pozbycia się problemu, konieczne jest całkowite odstawienie napojów alkoholowych – tylko w ten sposób można odzyskać kontrolę. Jak usunąć alkohol ze swojego życia? Warto skorzystać z pięciu porad leżących u podłoża skutecznej metody zaprzestania picia – Easyway Allena Carra.
1. Pamiętaj, że silna wola nie jest potrzebna do rzucenia picia
Wbrew powszechnej opinii, zaprzestanie picia nie wymaga silnej woli, nie jest też związane z koniecznością unikania pokus, na przykład zaprzestania odwiedzania restauracji, w których serwowany jest alkohol. Skuteczna metoda rzucania picia sprawia, że pokusy na wypicie alkoholu przestają istnieć.
2. Zmień myślenie
Sposób, w jaki myślimy o alkoholu, ma istotny wpływ na powstanie problemów z piciem. Zmiana myślenia pozwala odstawić alkohol w sposób natychmiastowy i niepowodujący poczucia straty.
3. Znajdź powody, dla których chcesz skończyć z nałogiem i przestać pić
Posiadanie konkretnych powodów do zaprzestania picia pozwala pomóc podjąć decyzję, a dzięki naszej metodzie Easyway można skuteczniej rozstać się z alkoholem.
4. Wyzbądź się strachu przed odstawieniem
Wiele osób posiadających problem z alkoholem boi się zaprzestania picia ze względu na strach związany z wystąpieniem objawów odstawiennych. Warto jednak pamiętać, że możliwe jest rzucenie picia bez jakichkolwiek dolegliwości, a brak alkoholu nie powoduje w życiu żadnych strat.
5. Skorzystaj z pomocy specjalistów
W celu skutecznego pokonania problemów z piciem warto skorzystać z pomocy specjalistów – terapeutów Easyway, działających zgodnie z metodą, która oferuje niezwykłą skuteczność – szybko i bez konieczności izolacji. Kurs Easyway dla osób chcących zerwać z alkoholem zajmuje tylko jeden dzień, nie wymaga stosowania leków ani taktyk zastraszania, popularnych w metodach tradycyjnych.
Wybierając metodę Easyway i stosując pięć porad dotyczących tego, jak przestać pić, można szybko i skutecznie uwolnić się od problemów z alkoholem oraz przekonać się, że stan trzeźwości jest bardzo łatwy do osiągnięcia.