Kobieta z niechęcią do alkoholu

Jak osiągnąć stan zniechęcenia do alkoholu? Niezbędna jest w tym celu zmiana myślenia na jego temat, co umożliwi zaprzestanie picia bez jakiegokolwiek poczucia straty. Nie jest przy tym potrzebne żadne wspomaganie w postaci leków czy substytutów.

Co zrobić, by przestać pić i wyjść z uzależnienia?

Zmiana sposobu postrzegania alkoholu i przestrzeganie kilku instrukcji pozwala rozstać się z alkoholem szybko i skutecznie, bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Zmiana myślenia o alkoholu prowadzi również do zdania sobie sprawy z istotnej prawdy: silna wola nie jest konieczna, by przestać pić. Przekonanie, że do zerwania z alkoholem potrzebna jest silna wola, potrafi znacznie utrudnić ostateczne odstawienie kieliszka. Jest ona w istocie konieczna tylko, by powstrzymać się od robienia czegoś, na co ma się wielką ochotę. W sytuacji, gdy człowiek zda sobie sprawę z pułapki alkoholowej, silna wola nie jest do niczego potrzebna.

Zmiana sposobu myślenia o alkoholu i wzbudzenie niechęci

Osoby spożywające alkohol robią to w przekonaniu, że oferuje im on przyjemność oraz oparcie w sytuacjach stresowych. Nawet w momencie, gdy osoby te zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że mają problem alkoholowy, obawiają się rzucenia picia. Wzbudzanie niechęci do alkoholu polega na pokazaniu, że pragnienie picia oparte jest na sztuczce, wynikającej z wpływu, jaki alkohol wywołuje na mózg osoby uzależnionej. Pozwala też zdać sobie sprawę z tego, że nikt tak naprawdę nie lubił smaku alkoholu po spróbowaniu pierwszego drinka – tolerancja wykształciła się dopiero z biegiem lat, w wierze, że picie wiąże się z określonymi korzyściami. Unaocznienie tego mechanizmu daje możliwość zmiany sposobu myślenia i całkowitego wyeliminowania pragnienia picia alkoholu.

Szczęście bez alkoholu jest możliwe!

Napoje procentowe często postrzegane są jako nieodłączny element dobrej zabawy. Dla wielu osób stanowią również lek na stres oraz sposób na osiągnięcie relaksu po ciężkim dniu, a także metodę walki z bezsennością. Jest to jednak ułuda, która utrudnia zauważenie, że szczęście bez alkoholu jest możliwe, a substancja ta tylko pozornie relaksuje i pozwala lepiej się bawić. W rzeczywistości spożycie alkoholu ma wyłącznie negatywne skutki – powoduje zmiany na płaszczyźnie psychicznej, podatność na zmienność nastrojów, większą drażliwość oraz napady agresji. Jest również powodem rozwijania się wielu groźnych chorób i schorzeń, przede wszystkim układu krążenia i układu trawiennego, a także depresji oraz zaburzeń lękowych.

Kobieta ciesząca się szczęściem bez alkoholu

Easyway – sposób na zrozumienie, że alkohol nie jest Ci do niczego potrzebny

Opracowana przez Allena Carra metoda to najlepszy sposób na zmianę sposobu postrzegania alkoholu i zdanie sobie sprawy, że nie jest on w życiu człowieka absolutnie do niczego potrzebny. Jest w pełni naturalna, nie wymaga zastosowania środków farmakologicznych i opiera się na zestawie instrukcji, których przestrzeganie zapewnia niezwykle szybkie i skuteczne zerwanie z uzależnieniem od alkoholu. U jej podstaw leży przekonanie, że odpowiedzią na to, jak przestać pić, jest zrozumienie, że odstawienie alkoholu nie wiąże się ze stratą – nie powstaje w naszym życiu niemożliwa do zapełnienia dziura i nie stajemy się mało interesującymi odludkami społecznymi. Jest wręcz przeciwnie!

Trzeźwy umysł pozwala cieszyć się pełnią życia i poczuciem wolności.

Jak działa metoda Easyway?

Metoda Easyway jest niezwykle skuteczna i pozwala osiągnąć natychmiastowe efekty – bez wyrzeczeń i poczucia straty. Istotnym dla działania metody Allena Carra jest założenie, że ograniczenie spożycia alkoholu nie jest dobrym rozwiązaniem. Stopniowe zmniejszanie liczby wypijanych drinków to bowiem tylko niepotrzebny stres przy równoczesnym braku wymiernych korzyści. Dzięki metodzie Easyway możliwe jest odzyskanie odwagi i dobrego samopoczucia w codziennym życiu – następuje całkowite zaprzestanie picia w wyniku zmiany myślenia o alkoholu i wzbudzeniu w sobie niechęci do jego spożywania. Brak tęsknoty za alkoholem i poczucia strachu leżącego u podstaw powrotu do picia, pozostawia miejsce dla niezmąconego poczucia wyzwolenia i abstynencji.

Podobne wpisy