Pytanie czy można uniknąć objawów abstynencji

Alkoholowy zespół abstynencyjny wskazywany jest jako konsekwencja nagłego odstawienia alkoholu lub znacznego ograniczenia jego spożycia przez osoby, które regularnie go nadużywały. Składa się na niego szereg objawów, które pojawiają się zazwyczaj od 12 do 48 godzin od momentu przyjęcia ostatniej dawki używki. Czy możliwe jest ich uniknięcie?

Jakie można wyróżnić najczęstsze objawy przestania picia alkoholu?

Główną przyczyną występowania objawów fizycznych związanych z odstawieniem alkoholu jest silne działanie psychoaktywne tej substancji i jej wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego. Po pracy nad zaprzestaniem spożycia alkoholu następuje gwałtowny wzrost neuroprzekaźników w mózgu, który prowadzi do powstawania zespołu abstynencyjnego. Najbardziej typowe objawy odstawienia alkoholu, to przede wszystkim:

 • drżenie dłoni,
 • drżenie innych części ciała (na przykład języka, powiek, kończyn dolnych),
 • nadmierną potliwość,
 • rozdrażnienie,
 • osłabienie,
 • bóle głowy,
 • nadwrażliwość na światło i dźwięk,
 • bezsenność oraz inne zaburzenia snu,
 • wzrost ciśnienia tętniczego krwi,
 • kołatania serca,
 • nudności i wymioty,
 • stany lękowe.

Objawy wpływające na nasz organizm ustępują najczęściej, w zależności od okoliczności, po upływie od 24 do 72 godzin, mogą jednak utrzymywać się nawet do 14 dni.

Kobieta, która obawia się odstawienia alkoholu
Boisz się objawów odstawienia i nie wiesz jak zerwać z alkoholem? Jako osoba, która przeszła to samo co Ty, ja Maciej Kramarz pomogę Ci wyjść z nałogu w łatwy sposób.

Lęk przed fizycznymi skutkami abstynencji

Wyszczególnianie wszystkich ewentualnych fizycznych objawów odstawienia alkoholu, jakie mogą, choć absolutnie nie muszą wystąpić, prowadzi wyłącznie do wywołania u osób uzależnionych obaw przed podjęciem kursu. Stanowi również formę zastraszania, mającego zachęcać osoby zmagające się z nałogiem do podjęcia kosztownej i długotrwałej sesji w ośrodku prowadzącym leczenie w kontrolowanych warunkach.

Lęk przed fizycznymi objawami odstawienia alkoholu popycha ludzi uzależnionych do wykonywania kolejnych kroków wymaganych przez standardowy kurs, zachęca również do przyjmowania środków farmaceutycznych, mających służyć ograniczeniu dolegliwości związanych z syndromem abstynencyjnym.

Dlaczego nie warto obawiać się fizycznych objawów odstawienia alkoholu?

Podejmując decyzję o zerwaniu z uzależnieniem od alkoholu, należy przede wszystkim pamiętać, że nałóg jest w 99% psychiczne i tylko w 1% fizyczne. Oznacza to, że objawy odstawienia występują bardzo często ze względu na ich zakorzenienie w podświadomości osoby uzależnionej. Metoda Easyway nie stosuje żadnych taktyk zastraszania i szokujących obrazów szkód, jakie wyrządza nałóg. Zamiast tego skupia się na badaniu i poprawianiu błędnych przekonań, trzymających uzależnionych od alkoholu w pułapce – wszystko to w formie wygodnej sesji alkoholowej online.

Dzięki metodzie Easyway większość osób zrywa z nałogiem bez nieprzyjemności, nawet jeśli były to osoby spożywające duże ilości alkoholu. W kursie tym najważniejsze jest dążenie do zmiany myślenia o alkoholu i zdanie sobie sprawy, że nie jest on w życiu do niczego potrzebny.

W jaki sposób metoda Easyway pomaga wygrać z uzależnieniem od alkoholu bez negatywnych skutków ubocznych?

Metoda Easyway jest całkowicie naturalna i nie wymaga stosowania farmakologii. Jest przy tym niezwykle skuteczna i przynosi natychmiastowe efekty – kurs trwa tylko sześć godzin i przeprowadzany jest w ciągu jednego dnia. Osoby walczące z problemem z alkoholem uczą się, że do pokonania uzależnienia od alkoholu nie potrzebują silnej woli, a najlepszym sposobem na zaprzestanie picia jest zmiana sposobu myślenia na temat alkoholu oraz zdanie sobie sprawy z tego, że rezygnując z jego spożycia, niczego w życiu nie tracą. Takie nastawienie daje doskonałe rezultaty i, co niezwykle istotne, nie powoduje negatywnych skutków ubocznych w postaci nieprzyjemnych dolegliwości fizycznych.

Skuteczność metody Easyway Allena Carra została poparta badaniami klinicznymi, o jej efektywności zaświadczyć może ponad 50 milionów ludzi na całym świecie, którzy dzięki jej stosowaniu zerwali z różnego rodzaju nałogami. Kurs ten daje natychmiastowe efekty i pozwala przywrócić zdrowie oraz dobre samopoczucie. Stosując metodę Easyway, można odzyskać radość z życia bez konieczności doświadczania nieprzyjemnych skutków alkoholowego zespołu abstynencyjnego.

Podobne wpisy