Kobieta na tle rośliny, ciesząca się życiem bez alkoholu

Wielu osobom alkohol towarzyszy od czasów młodości. Stanowił wówczas nierozerwalną część spotkań towarzyskich, wszelkich uroczystości, a także wakacyjnych wyjazdów, by w końcu stać się stałym elementem codzienności. Alkohol zapewniał rozrywkę, urósł również do rangi remedium na stres i wszelkie napięcia, podstępem podporządkowując sobie każdą sferę życia. Czy można go czymś zastąpić i dobrze bawić się bez procentów?

Zastępowanie picia alkoholu

Czym zastąpić picie alkoholu? Niczym! Picia nie trzeba niczym zastępować – właśnie z tego powinny zdać sobie sprawę osoby, które dostrzegają u siebie problem z alkoholem i chcą mu jakoś zaradzić. W naszym społeczeństwie pokutuje przekonanie, że picie pomaga cieszyć się życiem, radzić sobie ze stresem, relaksować się, a także czyni z nas dusze towarzystwa. Że osoby pijące czerpią z tego prawdziwą przyjemność, a nawet emocjonalne wsparcie. To właśnie przez takie myślenie tak wielu ludzi spożywających alkohol w nadmiernych ilościach boi się odstawić kieliszek raz na zawsze pozbyć się uzależnienia – paraliżuje ich lęk przed nieszczęściem i dojmującym poczuciem straty. W poszukiwaniu rozwiązania dla swoich problemów, starają się zastąpić alkohol czymś innym, nie dostrzegając, że można żyć bez picia i nie odczuwać jego braku.

Czy dobra zabawa bez alkoholu jest możliwa?

W naszym kręgu kulturowym istnieje nie tylko społeczne przyzwolenie na spożywanie alkoholu, lecz również kultura zachęcania do picia. Panuje całkowicie błędne przekonanie, że do dobrej zabawy alkohol jest nie tyle potrzebny, co wręcz konieczny – stanowi nieodłączny atrybut udanego życia towarzyskiego i synonim dobrej zabawy. W rzeczywistości alkohol tylko pozornie wprowadza nas w stan relaksacji, zamienia w dusze towarzystwa i pozwala lepiej się bawić. Skutki jego działania na ludzki organizm są wprost przeciwne – powoduje zwiększoną drażliwość, podatność na zmienność nastrojów oraz ataki agresji, ale przede wszystkim pozbawia nas samokontroli. Ponadto utrudnia składne formułowanie myśli i logiczne rozumowanie, pozbawiając nas możliwości prowadzenia elokwentnej rozmowy.

Odpowiedź na pytanie, czy możliwa jest dobra zabawa bez alkoholu, jest więc prosta: zdecydowanie tak – i to znacznie lepsza niż z nim.

Odzyskanie wolności dzięki metodzie Easyway

Osoby, które chcą nauczyć się dobrze bawić bez procentów, zamiast szukać sposobów na zastąpienie alkoholu, powinny zdecydować się na odzyskanie swojej wolności, dzięki metodzie Easyway Allena Carra. Jej zastosowanie pozwala rozstać się z uzależnieniem od alkoholu i na powrót cieszyć się z czasu oraz ochoty na czynności inne niż sięganie po kieliszek. W następstwie skorzystania z kursu prowadzonego wg Easyway, można zauważyć u siebie obniżenie poziomu stresu, poprawę samooceny oraz bardziej pozytywne podejście do życia. Zaprzestanie picia z użyciem tej metody to również szereg innych korzyści.

  • Poprawa relacji z innymi ludźmi

W następstwie zerwania z alkoholem można zaobserwować poprawę stosunków międzyludzkich. Wpływ na to ma wzrost empatii i znacznie mniejsze skupienie na sobie, co daje możliwość miłego spędzenia czasu na rozmowach.

  • Czas na rozwijanie pasji

Zaprzestanie picia oznacza więcej czasu na rozwijanie swoich pasji. Czas wcześniej poświęcany na wypicie alkoholu oraz leczenie kaca może być wykorzystany na uprawianie sportu, realizację hobby lub innych przedsięwzięć. Zerwanie z piciem oznacza również dużą oszczędność pieniędzy, które mogą być przeznaczone na rozwój osobisty.

Mężczyzna mający czas na hobby i swoje pasje, żyjący bez alkoholu
Rezygnując z picia, zyskujesz czas na rozwijanie swoich pasji.
  • Niepodejmowanie nieprzemyślanych decyzji pod wpływem alkoholu

Pod wpływem alkoholu podejmowane mogą być pochopne decyzje. Zaprzestanie picia pozwala na ograniczenie nieprzemyślanych działań.

  • Możliwość doświadczania życia takim, jakim jest naprawdę bez nałogu alkoholowego

Z trzeźwym, niezmąconym alkoholem umysłem, człowiek może dostrzec siebie takim, jakim jest naprawdę. Potrafi sprawniej rozpoznać uczucia i potrzeby – swoje oraz swojego otoczenia. Rezygnacja z alkoholu pozwala także właściwie ocenić relacje z innymi ludźmi. Nie wiesz, jak przestać pić? Wszystkie korzyści wynikające z zaprzestania picia można osiągnąć, stosując metodę Easyway Allena Carra, która pozwala na szybkie i skuteczne ostawienie alkoholu.

Jak wytrwać w abstynencji? Dzięki tej metodzie da się całkowicie wyeliminować chęć napicia się kieliszka bez pokusy poszukiwania zamienników. Wielką zaletą Easyway jest to, że osoba, która zaprzestała picia, może nadal spotykać się z osobami spożywającymi alkohol i nie odczuwać przy tym ochoty, by do nich dołączyć. Daje to możliwość prowadzenia bogatego życia towarzyskiego bez poczucia straty oraz konieczności kontrolowania pokus, które po prostu przestają istnieć i szkodzić Twojemu życiu.

Podobne wpisy