Kobieta, pracująca przy laptopie, która zastanawia się jak przestać pić alkohol

Terapia odwykowa w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień to zdaniem wielu osób jedyna możliwość na zaprzestanie picia i abstynencję. Nic bardziej mylnego! Jak przekonało się już wiele osób na całym świecie, istnieje skuteczny, łatwy sposób na pokonanie problemu nadużywania alkoholu – Metoda Easyway opracowana przez Allena Carra.

Różnice między standardowym terapią a metodą Easyway

Terapia w ośrodku i Easyway różnią się od siebie na wielu płaszczyznach.

Terapia w ośrodku

Standardowa terapia uzależnienia od alkoholu w ośrodku terapeutycznym polega na przeprowadzeniu leczenia odwykowego w kontrolowanym środowisku, które umożliwia izolowanie uzależnionych osób od świata zewnętrznego. Ma to na celu minimalizację pokus i stresów życia codziennego oraz separację od czynników mogących wyzwolić tzw. głód alkoholowy.

W trakcie terapii tradycyjnej może być wykorzystywany detoks, a także sesja z psychologiem przeprowadzana w formie wielu spotkań indywidualnych oraz grupowych. Częstą praktyką leczenia problemu alkoholowego w ośrodku jest wspomaganie terapii środkami farmakologicznymi. Standardowa terapia trwa zazwyczaj 28 dni, niejednokrotnie jednak do osiągnięcia pożądanych rezultatów wymagane jest jej przedłużenie – może to trwać kilka miesięcy, a nawet lat.

Easyway

W przeciwieństwie do terapii tradycyjnej, Easyway nie wymaga izolacji osoby uzależnionej od otoczenia. Nie ma również konieczności uczestniczenia w licznych sesjach terapeutycznych – dzięki kursowi Easyway,można pozbyć się problemu nadużywania alkoholu, w ciągu trwającego tylko jeden dzień seminarium. Podejście zgodne z metodą Allena Carra koncentruje się na tym, dlaczego ludzie sięgają po picie trunków, pomimo szkód, jakie wyrządzają one w ich życiu. Sesja nie przewiduje stosowania leków ani nie opiera się na silnej woli. Skupia się na zmianie myślenia o alkoholu, dzięki czemu nie trzyma uzależnionych w pułapce alkoholowej.

Kobieta, która odbywa sesję alkoholową online Easyway
Sesje uzależnień przez Internet wyróżnia nie tylko wygodna forma leczenia, ale także wysoka skuteczność.

W trakcie sesji Easyway najważniejsze jest dążenie do zmiany w psychice osoby mającej problem alkoholowy – uzależnienie od tej substancji jest bowiem w 99% psychiczne.

Dlaczego warto przestać pić alkohol Metodą Easyway?

Z metody walki z problem uzależnieniem od alkoholu, opracowanej przez Allena Carra, warto skorzystać przede wszystkim dlatego, że jest niezwykle skuteczna, a przy tym bardzo prosta. Odnosi ona tyle sukcesów, ponieważ umożliwienia osobom z problemem picia zrozumienie mechanizmów trwania w nałogu. Sesja Easyway wskazuje sposoby na dokonanie zmian prowadzących do życia w trzeźwości. Pomaga ponadto usunąć strach, który leży u podłoża każdego uzależnienia.

Z dnia na dzień staniesz się osobą niepijącą.

Metoda opracowana przez Allena Carra pozwala także pozbyć się poczucia straty, jakie może pojawić się po odstawieniu alkoholu za pomocą innych metod – stanowi ono jeden z podstawowych powodów, dla których ludzie wracają do nałogu

.

Na czym polega metoda Easyway?

Metoda walki z sięganiem po kieliszek Easyway, opracowana przez Allena Carra, jest w pełni naturalna i nie zakłada stosowania żadnych środków farmakologicznych. Opiera się na instrukcjach, których przestrzeganie gwarantuje osiągnięcie celu – zaprzestanie spożywania alkoholu.

Nie potrzebujesz silnej woli, by przestać pić

Zgodnie z tą zasadą nie jest konieczne unikanie pokus, gdyż na skutek sesji wszelkie pokusy przestaną istnieć. Takie stanowisko znacząco odróżnia metodę Easyway od kursu tradycyjnego i pozostałych metod walki z problemem z alkoholem.

Najlepszym sposobem na zerwanie z alkoholem jest zmiana tego jak myślimy na jego temat

Poprzez zmianę myślenia o alkoholu możliwe jest natychmiastowe zaprzestanie picia bez poczucia straty.

Ograniczanie alkoholu nie jest dobrym sposobem na walkę z nałogiem

Stopniowe zmniejszanie ilości alkoholu powoduje tylko niepotrzebny stres, nie przynosi żadnych korzyści w walce z nałogiem.

Kluczem do wyjścia z nałogu jest zdanie sobie sprawy, że, odstawiając alkohol, niczego nie tracisz

Założeniem metody walki z uzależnieniem Allena Carra jest to, że zaprzestanie spożywania alkoholu nie powoduje tak naprawdę żadnej straty w życiu.

Co musi zrobić osoba uzależniona, by wygrać z nałogiem?

Chcąc poradzić sobie z problemem alkoholowym, osoba uzależniona musi przede wszystkim zrozumieć mechanizmy nią rządzące, a następnie dostrzec sposoby na dokonanie zmian w życiu. Jest to możliwe dzięki pozbyciu się strachu przed zaprzestaniem picia alkoholu, który często pojawia się w związku z obawą dotyczącą spadku jakości życia towarzyskiego lub konieczności stawiania czoła stresom dnia codziennego. By osiągnąć sukces i cieszyć się trzeźwym życiem bez lęku i poczucia straty, osoba z problemem musi tylko zastosować się do poleceń podczas sesji Easyway Allena Carra, będącymi kluczem do wolności.

Podobne wpisy