Allen Carr - autor rewolucyjnej metody Easyway, która uwolniła już ponad 50 mln osób z różnych uzależnień

Wiele osób uzależnionych od używek pragnie bezpowrotnie zerwać ze szkodliwym nałogiem. Niestety nie każdy może sobie, z tym radzi. Jednak na rynku od wielu lat istnieje skuteczna metoda opracowana i przetestowana przez Allena Carra, który napisał poradnik jak wygrać z silnym nałogiem. Kim był ten rewolucyjny autor metody Easyway?

Kim był i z czego zasłynął Allen Carr?

Allen Carr urodził się 2 września 1934 roku. Jest autorem licznych książek o zrywaniu z uzależnieniem nikotynowym, alkoholowym czy narkotykowym. Do 1983 roku potrafił wypalić nawet do 100 papierosów dziennie. Palić zaczął w wieku 18 lat, kiedy odbywał służbę wojskową. Gdy jego ojciec zmarł na raka, ten postanowił rzucić nałóg. Jednak jego początkowe próby okazywały się bezowocne. Kiedy rozpoczął kolejną walkę z uzależnieniem, odkrył innowacyjną metodę, a chcąc ją spopularyzować – wydał książkę. Z paleniem ostatecznie zerwał w 1983 roku, w wieku 48 lat. Zmarł 29 listopada 2006 roku, dożywając 72 lat.

W jaki sposób pomógł wielu uzależnionym od picia alkoholu (i nie tylko) wydostać się z nałogu?

Allen Carr napisał wiele poradników dotyczących walki z uzależnieniami i nie tylko. Udzielał się na kongresach i sympozjach w programach telewizyjnych i radiowych, gdzie wygłaszał przemówienia. Dla niektórych prowadził także indywidualne sesje. Jednak oprócz napisanych książek najważniejszym działaniem dla potrzebujących było zbudowanie kliniki dla uzależnionych (min. od alkoholu). Pierwszą placówkę otworzono w Raynes Park, obecnie z wykorzystaniem metody Allena Carra działa już ponad 150 klinik na całym świecie, w tym w Polsce, w których około 30 tysięcy osób rocznie otrzymuje fachową pomoc terapeutyczną.

Skuteczna metoda sesji alkoholowej

Allen Carr uważał, że osoby uzależnione od nikotyny czy alkoholu błędnie interpretują powód, dla którego korzystają z używki. Palenie napędza palenie, picie napędza picie, a błędne koło się zamyka. Zerwanie z nałogiem od alkoholu nie jest tak trudne, jak może się to wydawać.

Faktycznie uczucie uzależnienia fizycznego znika już nawet po kilku godzinach.

Wątpliwości uzależnionych wynikają często z obawy przed stanem odstawienia. Według Allena Carra to właśnie ten strach jest główną przyczyną pozostawania w nałogu. Jeśli więc chcesz przestać pić alkohol, musisz zmienić myślenie. Leczenie uzależnienia tą metodą odbywa się bez żadnych leków.

Jak Allen Carr doszedł do swojej metody, która pomaga osobom uzależnionym na całym świecie?

Przez lata walki z tytoniem miał okazję obserwować swoją psychikę, zachowania i reakcje na tytoń. Udało mu się opracować metodę, która zrewolucjonizowała walkę z nałogiem na całym świecie. Prowadził seminaria i liczne sesje, a swój sposób opisał w książce „Prosta metoda jak rzucić palenie”, która jest jednym z najpopularniejszych poradników w kwestii walki z nałogiem. Obecnie na świecie istnieje ponad 150 klinik, w których nałogowcy mogą ostatecznie pożegnać się z uzależnieniem.

➤ Dowiedz się więcej o metodzie Easyway Allena Carra

Mój oddział pomaga wygrać z problemem z alkoholem wielu uzależnionym. Chcesz przestać pić? Zapisz się na indywidualną sesję alkoholową, także przez Internet, która pomoże Ci zaledwie po jednym dniu porzuć spożywanie alkoholu. Zapraszamy do kontaktu.

Podobne wpisy