...

Osoby, które nadużywają alkoholu, bardzo często doświadczają ostracyzmu społecznego, związanego najczęściej z mylnym przedstawianiem problemu alkoholowego jako przypadłości nieuleczalnej, z którą trzeba zmagać się do końca życia. 

Jak pokonać wstyd towarzyszący osobom z problemem alkoholowym?

Wykluczenie prowadzi do zaniżonej samooceny oraz poczucia wstydu potęgowanego przekonaniem, że problem alkoholowy dotyczy tylko ludzi słabych oraz przedstawicieli marginesu społecznego. Osoby zmagające się z problemami z piciem doświadczają stresu, który potęguje w ich głowach chęć stałego sięgania po kieliszek i trzyma je w pułapce nałogu. W celu pokonania tego błędnego koła, należy zdać sobie przede wszystkim sprawę z tego, że alkohol nie jest w życiu do niczego potrzebny, a całkowite zerwanie z nim jest jak najbardziej możliwe.

Pierwszy krok na drodze do trzeźwości – przyznanie się do nałogu przed samym sobą 

Pierwszym krokiem na drodze do trzeźwości jest niewątpliwie uświadomienie sobie problemu i przyznanie się do nałogu przed samym sobą. Wiele osób nadużywających alkohol, np. HFA, nie dostrzega lub też nie chce dopuścić do świadomości tego, że w pewnym momencie utraciły one kontrolę nad spożyciem napojów wyskokowych. Bronią się przed myślą, że na tym etapie to nie one, a alkohol stoi u sterów ich życia, i to właśnie używka odpowiada za większość podejmowanych decyzji. Tylko poprzez przyznanie przed samym sobą, że picie przestało być nieszkodliwą rozrywką i urosło do rangi problemu, można rozpocząć proces odzyskiwania kontroli i ostatecznie zerwać niezdrową relację z alkoholem. 

poczucie winy przez alkohol
Zastanawiasz się, czym zastąpisz picie alkoholu? Po kursie Easyway zrozumiesz, że nie jest to konieczne – picia nie trzeba niczym zastępować.

W jaki sposób wyeliminować poczucie winy?

Osobom nadużywającym alkoholu bardzo często towarzyszy poczucie winy. Stanowi ono jasny sygnał, że spożycie napojów wyskokowych wymknęło się spod kontroli i zaczęło przybierać znamiona uzależnienia.

Zmiana nastawienia i myślenia na temat spożycia napojów alkoholowych pozwala wkroczyć na ścieżkę ku wolności – zarówno od używki, jak i towarzyszącego jej zażywaniu poczucia winy. Picie alkoholu samemu, jak i w towarzystwie, odejdzie w zapomnienie. 

By wyeliminować poczucie winy, należy zrobić jedno: podjąć decyzję o rzuceniu picia. Jak przestać pić? Szczera chęć zmiany swojego życia i zerwania z alkoholem to podstawa rozwiązania problemu, którego źródło znajduje się w głowie osoby pijącej. Warto przy tym nie myśleć o tym, dlaczego chce się zerwać z piciem, lecz skupić się na szczęściu związanym z życiem bez naglącej potrzeby sięgnięcia po alkohol.

Seminaria wg metody Easyway – sposób na poradzenie sobie z problemem alkoholowym

Sposobem na poradzenie sobie z problemem alkoholowym jest m.in. uczestnictwo w seminariach przeprowadzanych według metody Easyway opracowanej przez Allena Carra. Jest ona całkowitym przeciwieństwem innych technik, które często nazywane są metodami „silnej woli”. Easyway nie uznaje półśrodków w postaci ograniczania picia, gdyż stanowi to tylko niepotrzebne źródło stresu i nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Metoda Allena Carra skupia się nie na skutkach picia, lecz na powodach sięgania po alkohol, i pozwala zrozumieć mechanizmy rządzące nałogiem, sprawiając, że całkowicie zanika chęć ponownego sięgnięcia po kieliszek. Podczas seminarium Easyway każdy uczestnik otrzymuje wszystko, co niezbędne, by stać się szczęśliwym, niepijącym człowiekiem. 

Rozmowa z terapeutą 

W radzeniu sobie z problemem alkoholowym ważną rolę odgrywa możliwość rozmowy z terapeutą, który sprowadza osobę zmagającą się z nałogiem na właściwą ścieżkę. Terapeutami prowadzącymi seminaria według metody Easyway są osoby, które również walczyły z nałogiem i dzięki sesji terapeutycznej zmieniły podejście do alkoholu. Rozmowa z taką osobą sprawia, że uczestnik sesji może liczyć na pełne zrozumienie swojego problemu i uzyskanie porady podpartej doświadczeniem. W trakcie seminarium każdy uczestnik może zadawać pytania, na które otrzyma prawdziwą i bezpośrednią odpowiedź kogoś, kto sam stosował metodę Allena Carra w celu rzucenia picia, a następnie przeszedł kompleksowe szkolenie nadające mu status Terapeuty Easyway. 

Podczas jednodniowej, trwającej około 7 godzin sesji terapeutycznej, uczestnik otrzyma wszystkie niezbędne narzędzia do tego, by stać się szczęśliwym niepijącym, który nie odczuwa pokusy sięgnięcia po alkohol. W sytuacji, w której osoba biorąca udział w seminarium będzie potrzebowała dodatkowego wsparcia, dostępne są dla niej dwie dodatkowe bezpłatne sesje uzupełniające oraz możliwość rozmowy telefonicznej z terapeutą.   

Facebook
Instagram
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.